Prenosná energia

Mini vodíková nabíjačka na USB

Mini nabíjačka elektronických zariadení je navrhnutá na produkciu ešte väčšieho množstva prenosnej energie a za nižšie náklady aké sú pri používaní dobíjateľných, či jednorázových batériii.

Vďaka svojej malej veľkosti sa pohodlne zmestí do dlane, je prenosná a univerzálna. Nabíja akýkoľvek elektronický prístroj vyžadujúci elektrickú energiu do 2W. Sem patria mobilné telefóny vrátane Smartphonov, herné zariadenia, GPS zariadenia, malé osvetľovacie zariadenia a MP3 prehrávače. Mini vodíková nabíjačka má v sebe integrovaný pasívny palivový článok a jednotku na skladovanie vodíka v pevnom skupenstve. Výstupom je elektrická energia o veľkosti 2W (5V, 400mA) prenášaná cez klasický mikro-USB port. Mini nabíjačka je dodávaná spolu s 2 zásobníkmi na vodík, ktoré možno opätovne napĺňať. Na ich naplnenie je ale potrebný domáci tankovací systém predávaný ako samostatné príslušenstvo.

Táto mini vodíková nabíjačka rieši mnohé nedostatky napr. ako zabezpečiť elektrickú energiu počas dlhých ciest, či lacné uskladnenie energie pre naliehavé prípady.

Vodíková nabíjačka

Vodíková nabíjačka je revolučný a prenosný prístroj. Kombinuje v sebe budúcu generáciu PEM palivových článkov spolu s energetickými zásobníkmi. Výsledkom je čistá energia kedykoľvek a kdekoľvek, stačí len pridať vodu!

Vodíková nabíjačka dodáva podstatne viac energie za nižšie náklady, s nižšou hmotnosťou a menšou veľkosťou než aké sú pri používaní bežných dobíjateľných, či jednorázových batérii. Táto vodíková nabíjačka na rozdiel od Mini nabíjačky neuskladňuje vodík ani v sebe ani v žiadnych vodíkových zásobníkoch. Vyrába si ho sama keď ho potrebuje, hneď ako do systému pridáme vodu. Keď je systém vypnutý, žiaden vodík sa v ňom nenachádza.

Tankovacia vodíková stanica (plnička tužkových zásobníkov)

Tankovacia vodíková stanica je svetovo prvá domáca vodíková stanica umožňujúca zákazníkom, obchodníkom, či distribútorom opätovne napĺňať zásobníky s pevným vodíkom. Na fungovanie je potrebné dodať len vodu a elektrinu. Následným zapojením tankovacej vodíkovej stanice do elektrickej siete alebo na solárny panel sa naštartuje tvorba vodíka. Vodík je uschovávaný v pevnom skupenstve v špeciálnych zásobníkoch na vodík tvaru tužkových batérii. Naplnený zásobník je možné potom vložiť ako náplň do Mini vodíkovej nabíjačky, prípadne do iného vodíkového prístroja a cez USB port z neho získavať späť elektrickú energiu.

Solárny USB Box

Táto súprava slúži na základnú dodávku elektrickej energie. Vhodná je najmä pre vidiek a samoty, kde nie je elektrina bežne prístupná, pri rekreačných aktivitách v odľahlých oblastiach, či v prípade pohotovosti. Tento solárny USB Box dokáže zásobiť energiou žiarovku na 3-hodiny neustáleho svietenia. Po dopade slnečného žiarenia na solárny panel, sa súprava začne automaticky dobíjať a nezáleží pritom na sile slnečného žiarenia.

Solárny panel je vode odolný a preto je veľmi vhodné umiestniť ho napríklad na strechu, alebo na stan, zatiaľ čo ovládaciu jednotku odporúčame zavesiť na krytú stenu. Musí byť ľahko prístupná, aby bolo možné jednoducho zapnúť svetlo, keď sa večer zotmie.

K tejto sade je možné si dokúpiť adaptér na nabíjanie mobilného telefónu a nabíjaciu skrinku na baterky typu AA. Žiarovka je automaticky súčasťou balenia.

Keďže Solárny USB Box má 2 USB porty voľné pre vlastné použitie, je možné ich využiť na nabíjanie rôznych USB zariadení: mobilov, MP3 prehrávačov, Ipod-ov, Iphon-ov,… Nabíjateľné batérie je možné zase použiť pre malé rádia, baterky a iné prístroje fungujúce na batériách.

Priemyselné využitie

Záložný zdroj na vodík

Predstavujeme Vám kompletnú sadu, ktorá dodáva záložnú elektrickú energiu. Na fungovanie sady potrebujete buď fľašu priemyselného vodíka, alebo plechovku metal-hydridu. Dosahuje sa výkon od 500W do 2kW podľa typu sady.

Tento záložný zdroj na vodík prichádza aj s priekopníckou funkciou diaľkového ovládania cez GPRS použitím iPhonu, či PDA.

Výhody:

• neprodukuje žiadne uhlíkové emisie
  • pracuje v tichosti
  • má dlhšiu životnosť v porovnaní s bežnými systémami
  • je možné ju používať aj v uzavretých priestoroch
  • poskytuje 3 zásuvkové výstupy: 12V jednosmerného prúdu, 5V USB, 220V striedavého prúdu
    dokáže automaticky riadiť zásobovací systém aj s reguláciou tlaku
  • pracuje aj s vodíkovými zásobníky, či pretlakovými bombami
  • je kompaktná a ľahko prenosná
  • ľahko sa s ňou pracuje

Príslušenstvo

20L zásobník vodíka

Vodíkový zásobník je špeciálne vyvinutý na uschovávanie vodíka. Steny zásobníka sú z hliníkovej zliatiny, ktorá je výborný tepelný vodič a ľahko odvádza teplo zo zliatiny. Vnútro zase tvorí zliatina ReNi5, ktorá veľmi dobre viaže vodík. Pri reakcii sa uvoľňuje teplo. Vnútorný tlak nádrže je 8 barov pri izbovej teplote 20-25°C. Akonáhle sa otvorí ventil zásobníka, vodík sa začne uvoľňovať zo zliatiny, pričom sa spotrebúva teplo. Pokiaľ absorbcia tepla poklesne, poklesne aj uvoľňovanie vodíka.

Vodíkový tužkový zásobník

Tento vodíkový zásobník má tvar tužkových batérii. Obsahuje špeciálne kovové zliatiny, ktoré viažu vodík a umožňujú ho tak uskladniť v tuhom skupenstve. Tlak vo vnútri náplne je veľmi nízky (pod 10 barov pri izbovej teplote), čím sa tento spôsob uloženia vodíka stáva najbezpečnejším a veľmi praktickým. Ďalšou výhodou je, že tento zásobník je naplniteľný z tlakovej nádrže alebo z vody pomocou elektrolýzy. Jeden takýto tužkový vodíkový zásobník obsahuje približne 15Wh energie.