Interaktívne testy ALF

Prehľad práce s programom Alf

V nasledujúcom videu vám ukážeme, ako jednoduchým a rýchlym spôsobom vytvárať testy v programe Alf:

Ako vyexportovať test?

• žiak absolvuje test, alebo ak chceme exportovať prázdny test, prejdeme všetky otázky testu
  • po absolvovaní testu stlačíme blikajúce tlačidlo pod počtom bodov
  • spustí sa exportovaný súbor v internetovom prehliadači vo formáte HTML
  • ak potrebujete výstup vo Worde, otvorte vo Worde tento HTML súbor a výsledok uložte ako wordovský súbor
  • pokiaľ potrebujete export vo formáte PDF, uložte dokument z Wordu v tomto formáte

Tento postup je znázornený aj na nasledujúcom videu:

Videonávod - online testovanie žiakov

Pripravili sme pre vás rozhranie, v ktorom budete môcť ľahko a rýchlo prideľovať testy a dokumenty žiakom a získať okamžite spätnú väzbu o ich riešení. Učiteľ môže priradiť žiakom už hotové testy z databázy alebo vložiť svoje vlastné. Snažili sme sa ovládanie zjednodušiť na maximum, takže prácu v online testovaní zvládne naozaj každý. V tomto videu si môžete prezrieť systém práce v online testovaní a presvedčiť sa o jeho jednoduchosti a rýchlosti.

Videonávod - online domáce úlohy

V tomto videu si ukážeme, ako jednoducho priradiť žiakom domácu úlohu alebo odkaz a ako získať od nich spätnú odpoveď vo forme jednoduchého textu alebo priloženého súboru.