V meste, tabuľa PVC 140x110cm

17800403C

Závesná tabuľa PVC 140x110cm „V meste“ je vytvorená pre žiakov 1. a 2. ročníkov ako doplnkový materiál k predmetu prvouka.

Závesná tabuľa „V meste“ je vytvorená pre žiakov 1. a 2. ročníkov ako doplnkový materiál k predmetu prvouka. Pomocou obrázkov od českého ilustrátora Jindřicha Prášila zoradených do piatich významových skupín: „bezpečne na ceste“, „keď nedodržíme zásady bezpečnosti“, „čisté prostredie = zdravé prostredie“, „preprava“, „obnova a výstavba“ majú deti možnosť vidieť preberané učivo prvouky v nových súvislostiach (napr. vyrozprávaním príbehu „Na výlete v meste.“, „Čo všetko v meste vidíme.“ a i.). Možnosť použitia tabule v rámci vyučovania je rôznorodá, či už pri vysvetľovaní nového učiva, alebo pri opakovaní a zhrnutí predchádzajúcich tém. Z obrázkov použitých na tabuli je k závesnej tabuli „V meste“ vytvorená maľovanka. Okrem vyfarbovania obrázkov môžu deti samostatne i v skupinách riešiť jednoduché úlohy (tajničky, doplňovať odpovede, diskutovať o navodených otázkach a i.).