Bezdrôtový PASCO senzor osvetlenia (rozsah 340 nm až 1150 nm) a farby

Bezdrôtový PASCO svetelný a farebný senzor má dva samostatné vstupy: na zadnej strane krabičky meria intenzitu okolitého svetla z prednej strany meria smerový bodový senzor percentuálne zastúpenie farby obsiahnutej v smerovom svetle (zložky RGB).

Bezdrôtový senzor osvetlenia 340 nm až 1150 nm. Senzor okolitého svetla meria: Lux: svetelná energia z bodu v smere (na steradián, priestorový uhol) za sekundu. Osvetlenie: Intenzita svetla na oblasť alebo jas vo vnímateľnom rozsahu našich očí. Ožiarenie: Svetelný výkon na plochu. (Závisí na vlnovej dĺžke, pretože UV svetlo má viac energie ako infračervené). PAR (Photosynthetically Active Radiation - fotosynteticky aktívne žiarenie): množstvo svetla vo viditeľnom rozsahu 400 - 700 nm dostupné na stimuláciu rastu rastlín. UV Index: stupnica 1 až 12 pre dobu, ktorú svetlo potrebuje na poškodenie pokožky. (Väčší počet spôsobuje rýchlejšie spálenie). Smerový bodový senzor meria: RGB: Úroveň svetla ako percento zo súčtu všetkých nameraných farieb. Biela: Celková intenzita „bieleho“ svetla ako funkcia senzora (na stupnici 65 536).Senzorický prvok: Duálne 5 kanálové radiálne fotodiódy. Spektrálny rozsah: 340 nm až 1150 nm. Merateľné veličiny: Intenzita svetla, RGB, PAR, UV index. Max. vzorkovacia frekvencia senzora okolitého svetla: 2 Hz. Max. vzorkovacia frekvencia bodového čidla: 20 Hz. Meranie do vnútornej pamäte: Nie. Batéria: Gombíková CR2032. Pripojenie: Bluetooth® Smart (Bluetooth 5.2). Maximálny dosah: 30 m (bez prekážok). Funkcia vzdialeného zberu dát v SW PASCO umožňuje zaznamenávať dáta pomocou vstavanej pamäte v senzore. Po hodinách alebo dokonca dňoch vzdialeného zberu dát pripojíte senzor k PC a tieto dáta si stiahnete. Môžete tak zachytiť a vizualizovať denné alebo nočné kyslíkové cykly, zmeny metabolických procesov a ďalšie javy. Upozornenie: zariadenia so systémom Windows, Chromebook a starší Macintosh nemajú natívnu podporu Bluetooth® 5.2 a vyžadujú použitie adaptéra PS-3500. Všetky súčasné modely Mac, iPad, iPhone, Android tablety alebo telefóny podporujú priame pripojenie k PASCO Bluetooth senzorom a nevyžadujú adaptér.