Hudobné nástroje v symfonickom orchestri, tabuľa PVC 140x110cm

17800200C

Hudobné nástroje v symfonickom orchestri, závesná tabuľa PVC 140x110cm.

Dostupnosť: Posledné kusy skladom

Závesná tabuľa Hudobné nástroje v symfonickom orchestri oboznamuje žiakov so zložením symfonického orchestra (učivo v 6. ročníku ZŠ), rozdeľuje hudobné nástroje do štyroch hlavných skupín, vysvetľuje termíny z oblasti hudobného umenia. Fotografie nástrojov pomáhajú žiakovi zoznámiť sa s nimi v ich reálnej podobe. Hudobné nástroje sú usporiadané podľa skutočného umiestnenia v symfonickom orchestri a v skutočnom počte. Grafické spracovanie výrobku má za cieľ prehľadne a v reálnej podobe priblížiť žiakom svet klasickej hudby, ale tiež vytvoriť u nich pozitívny vzťah k vážnej hudbe alebo aspoň odbúrať predsudky o jej zastaranosti. Výrobok bol zhotovený v spolupráci so Slovenskou filharmóniou, ktorá poskytla fotografiu a odbornú konzultáciu k spracovanej téme. Táto inštitúcia podporuje hudobné vzdelanie u detí a mládeže, pravidelne organizuje koncerty pre mladých.