Chémia - Zásady práce v chemickom laboratóriu, tabuľa PVC 110 x 140 cm

Dostupnosť: Posledné kusy skladom

Chémia - Zásady práce v chemickom laboratóriu, tabuľa PVC 110 x 140 cm. Závesná tabuľa oboznamuje žiakov a študentov so zásadami, ktoré treba dodržiavať pri práci v chemickom laboratóriu. Medzi hlavné zásady patrí správne oblečenie a používanie ochranných pomôcok (rukavice, okuliare), opatrná práca s chemikáliami (ako sú napr. horľaviny, žieraviny a jedy), správna likvidácia zvyškov chemikálií a ďalšie. Vo výrobku sú po stranách vyobrazené výstražné označenia chemikálií (napr. horľavina, výbušnina, jed...) aj so stručnou charakteristikou a príkladmi látok. V spodnej časti výrobku sú predstavené niektoré spôsoby hasenia aj s rozdelením typov hasiacich prístrojov. Každý spôsob hasenia je označený výstražným symbolom upozorňujúcim na nevhodnosť jeho použitia v konkrétnych prípadoch. K závesnej tabuli patrí i pracovný list formátu A4, ktorý je spracovaný ako obrázok zobrazujúci nesprávne konanie žiakov počas práce v chemickom laboratóriu. Pracovná úloha spočíva v nájdení všetkých prípadov nesprávneho konania a v uvedení správneho postupu. Tabuľa je vďaka svojej aktuálnosti počas celého školského roka vhodná na trvalé vyvesenie v učebniach chémie či v chemických laboratóriách. Je využiteľná pre základné i stredné školy a osemročné gymnáziá. Rozmer 140 x 110 cm; materiál PVC.