Kategórie

TOP PRODUKTY

Model - Morské prúdy

MT15483B

69,00 € s DPH

Jednoduchý a názorný model. Demonštruje vplyv teploty a slanosti vody na vznik oceánskych prúdov. Ľahké použitie, odolné. Zloženie: 2 kolmé valce spojené 2 vodorovnými trubicami, 2 kockové nádoby, do ktorých sú valce postavené.

Viac detailov

Dostupnosť: Na sklade u dodávateľa, dodanie do 30 dní

Jednoduchý a názorný model. Demonštruje vplyv teploty a slanosti vody na vznik oceánskych prúdov. Ľahké použitie, odolné. Zloženie: 2 kolmé valce spojené 2 vodorovnými trubicami, 2 kockové nádoby, do ktorých sú valce postavené. Nádoby zaisťujú stabilitu modelu. Pridávaním rôzne teplej vody (studenej a horúcej) možno vystaviť valce rôznym teplotám. Nevyhnutné príslušenstvo: studená voda, horúca voda, modrý metylén, manganistan draselný, rozin, vazelína (nie je bezpodmienečne nutná). Prvý experiment spočíva v naplnení horizontálnych a vertikálnych skúmaviek vodou s izbovou teplotou, potom vložením kociek ľadu do jednej z kubických nádob a naliatím horúcej vody do druhej. Počas druhého pokusu, ktorého cieľom je zdôrazniť vplyv slanosti na hustotu vody, sa voda v skúmavkách jednoducho nahradí čerstvou alebo slanou vodou. Rozmery: vertikálnych rúr - dĺžka 300mm x priemer 40mm; vodorovných spojovacích rúrok - dĺžka 210mm x priemer 12mm; kontajnerov - 100 x 100 x 100mm.
Produkt pridaný do porovnávania!