Fyzikálne veličiny, tabuľa PVC 160x125cm

17800208C

Závesná PVC tabuľa 160x125cm „Fyzikálne veličiny a ich jednotky“ pomáha žiakom a študentom pri orientácii sa vo fyzikálnych veličinách, ich jednotkách a definíciách.

Dostupnosť: Posledné kusy skladom

Závesná PVC tabuľa „Fyzikálne veličiny a ich jednotky“ pomáha žiakom a študentom pri orientácii sa vo fyzikálnych veličinách, ich jednotkách a definíciách. Veličiny sú rozdelené do 3 skupín: Základné veličiny a ich jednotky: dĺžka, hmotnosť, čas, elektrický prúd, termodynamická teplota, svietivosť, látkové množstvo. Doplnkové veličiny a ich jednotky: rovinný uhol, priestorový uhol. Vybrané odvodené veličiny a ich jednotky: perióda, frekvencia, rýchlosť, zrýchlenie, sila, moment sily, tlak, práca, výkon, elektrické napätie, elektrický odpor. Tabuľa zároveň obsahuje písmená gréckej abecedy a názvy pre predpony násobkov - tera, giga, mega, kilo, hekto, deka, piko, nano, mikro, mili, centi, deci.