Školská súprava experimentov s mydlovým filmom

12000702B

Možnosť vytvorenia 2D a 3D tvarov vytvorených mydlovým filmom pre štúdium matematických a fyzikálnych princípov. Mydlový film vytvorí vždy tvar s najmenšou plochou, mydlová bublina má tendenciu byť sférická!

Dostupnosť: Posledné kusy skladom

S touto školskou súpravou môžete sledovať tvary a vzory vytvorené mydlovým filmom limitované do „dvoch rozmerov“ plastovými platničkami (možnosť sledovať najkratšiu vzdialenosť medzi dvoma alebo viacerými bodmi) alebo do troch rozmerov, kde je výsledok limitovaný tvarom použitého geometrického telesa. Vznikajú zložité a neobvyklé tvary, vhodné na výučbu základnej geometrie alebo fyziky (povrchové napätie, lom svetla a povrchy s minimálnou energiou). Táto súprava je vhodná pre 2. a 3. stupeň základnej a strednej školy v závislosti od študovaných tém. Obsahuje: Plastové rúrky a rohové diely na výrobu dvoch sád štyroch rámov (štvorsten, kocka, hranol a osemsten), dve plastové platne so spojovacími časťami na pozorovanie mydlového filmu v dvoch rozmeroch.