Kategórie

TOP PRODUKTY

KVANT spol. s r.o.

Od nášho vzniku v roku 1995 sme vyvinuli veľké množstvo didaktickej techniky a učebných pomôcok ktoré významne pomáhajú názornému a zaujímavému vzdelávaniu na našich školách. Množstvo našich výrobkov (www.forschool.eu) sa dodáva do viac ako 50 krajín na celom svete.

Napríklad naša laserová súprava „Geometrická optika názorne“ sa stala najrozšírenejšou laserovou optickou súpravou na svete. V roku 2014 získala ocenenie Zlatá medaila SLOVAK GOLD.

Pri vývoji, tvorbe a distribúcii didaktických pomôcok spolupracujeme na Slovensku s viacerými tvorcami a pedagógmi a ich myšlienky, vízie,  námety premieňame na nové výrobky. Radi by sme do týchto aktivít zapojili aj ďalších slovenských tvorcov a ponúkame im spoluprácu. V prípade záujmu nás prosím kontaktujte na adrese:  kvant@kvant.sk

Prof. Stanislavom Holecom z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici spolupracujeme od roku 2001. Veľmi sa mu páčila naša laserová optická súprava Geometrická optika názorne. Navrhol k nej nadstavbu „Geometrická optika plus“ s množstvom netradičných a zaujímavých experimentov. Taktiež nám pomohol didakticky doplniť a spracovať naše manuály.

PaedDr. Jozefom Beňuškom, PhD.  z Gymnázia Viliama Paulinyho-Tótha v Martine spolupracujeme od roku 2012. Jozef Beňuška je držiteľom viacerých ocenení slovenských i zahraničných ocenení za pedagogickú činnosť. V roku 2017 mu bola udelená cena Európskej fyzikálnej spoločnosti pre učiteľa strednej školy. Je spoluzakladateľom Centra popularizácie fyziky pri  Gymnáziu Viliama Paulinyho-Tótha v Martine, kde pôsobí už 13 rokov, jeho fyzikálne experimenty lákajú ročne 3-tisíc záujemcov. Už pätnásť rokov organizuje Vanovičove dni, celoslovenský seminár pre učiteľov fyziky základných a stredných škôl. Jeho produkty, ktoré sme pomohli vydať nájdete na stránke www.digitalnafyzika.sk

Ďalším príkladom spolupráce je projekt „Viacúčelové fyzikálne autíčko pre základné a stredné školy" od Jána Mariniča a jeho študenta Kamila Dunaja zo Sniny. V roku 2014 nás oslovili s návrhom na výrobu novej didaktickej učebnej pomôcky na fyziku. Po technických konzultáciách a vypracovaní manuálov sme spustili výrobu novej pomôcky pre názornú výuku mechaniky.

S pani Doc. Vierkou Uherčíkovou spolupracujeme už viac ako 15 rokov. Venuje sa vzdelávaniu matematiky, geometrie a rozvoju predstavivosti a kombinatorike žiakov.  Jej produkty nájdete na stránke uhercikova.skola.sk.

Už viac ako 6 rokov spolupracujeme s Michalom Figurom. Je aktívnym nadšencom a propagátorom zábavnej fyziky pre žiakov a študentov. Jeho prednášky so záujmom počúvajú nielen deti ale aj rodičia. Názorne im odkrýva súvislosti pri experimentoch a takouto zábavnou formou prezentuje fyzikálne javy a vysvetľuje zákonitosti. S Michalom spolupracujeme na vývoji nových učebných pomôcok. Viac info na webe kuzelnafyzika.sk

 

Zobraziť 1 - 12 z 54 položiek
Produkt pridaný do porovnávania!