Finančná gramotnosť - základné pojmy 100x140cm

17700426D

Nástenná náučná tabuľa - Finančná gramotnosť - základné pojmy 100 x 140 cm. Obojstranná tabuľa pre 2. stupeň ZŠ. Prináša základné všeobecné ekonomické pojmy a základné pojmy týkajúce sa osobných financií. Jasne a zrozumiteľne formulované objasnenie pojmov vedie žiakov k tomu, aby už v školskom veku pochopili, že finančné vzdelávanie je kľúčovým prvkom ich ochrany na finančnom trhu, vedie k pochopeniu a prijatiu osobnej zodpovednosti za finančné zabezpečenie seba a svojej rodiny, a tiež k uvedomeniu si dôsledkov socioekonomického vývoja spoločnosti, najmä s ohľadom na prevenciu negatívnych javov, ako je nadmerné zadĺženie, rast nesplácaných pohľadávok a exekúcia majetku.