Senzor CO2 vo vzduchu senzor (0..5000 ppm)

10900171D

Senzor CO2 vo vzduchu (0..5000ppm) sa používa na monitorovanie koncentrácie plynného oxidu uhličitého v rozsahu od 0 do 5000 ppm.

Senzor CO2 vo vzduchu (0..5000ppm) sa používa na monitorovanie koncentrácie plynného oxidu uhličitého v rozsahu od 0 do 5000 ppm (respirácia malých zvierat a hmyzu, monitorovanie CO2 počas chemických reakcií, meranie hladiny CO2 v učebni). Senzor používa metódu nedisperznej infračervenej detekcie (NDIR) a detekuje prírastok alebo úbytok svetla, ku ktorému dochádza pri vlnovej dĺžke absorpcie oxidu uhličitého. Intenzita svetla koreluje s koncentráciou CO2. CO2 prúdi difúziou dovnútra a von z trubice cez šesť otvorov. Trubica má na jednom konci trubice zdroj infračerveného žiarenia a na druhom konci snímač, ktorý meria absorbované infračervené žiarenie v úzkom pásme okolo 4,26 µm. Snímač je dodávaný s vzorkovacou fľašou s obsahom 250 ml a gumenou zátkou pre prepojenie fľaše a senzoru. Nevkladajte trubicu senzoru priamo do kvapalín, senzor je určený len na meranie plynných koncentrácií CO2. K senzoru je potrebný kábel BT-IEEE1394 (nie je súčasť balenia) pre pripojenie k interfejsu.