Meteostanica

1 032,00 € s DPH

Meteostanica je určená na meranie štandardných meteorologických veličín - teplota vzduchu, relatívna vlhkosť, atmosféricky tlak, rýchlosť a smer vetra a zrážky a intenzita osvetlenia. Do internetovej siete sa pripája LAN káblom alebo cez Wi-Fi. Prenos údajov je automatický, v prípade výpadku internetového pripojenia má meteostanica internú pamäť do ktorej sú namerané údaje ukladané. Po obnovení pripojenia meteostanica automaticky dopošle namerané údaje na server a nedochádza k strate nameraných hodnôt. Napájanie je pri verzí s LAN káblom zabezpečené technológiou PoE. Pri verzi s Wi-Fi pripojením je napájanie zabezpečené napájacím adaptérom ktorý je súčasťou balenia. Konštrukcia meteostanice je kovová, odolná voči poveternostním vplyvom a hlavne UV žiareniu. V prípade potreby je možné meteostanicu rozšíriť o dalšie analógové a digitálne vstupy ale aj komunikačné rozhrania ako SPI,I2C,UART, RS485/RS422 a pod. Meranie teploty a relatívnej vlhkosti vzduchu je realizované v radiačnom kryte ktorý zabezpečuje spoľahlivé meranie. Snímače teploty a relatívnej vlhkosti sú vybavené hydrofóbnym filtrom ktorý zabraňuje kondenzácii vody na snímačoch a tým aj skresleniu meraní. Meteostanicu môžete pripojiť do celoslovenskej školskej internetovej siete meteostaníc a využívať nazbierané dáta k rôznym projektom. Meteostanica sa dodáva s konzolou na uchytenie na stožiar alebo stenu.