Prvá pomoc/Život ohroz. stavy A4

Tabuľka A4 so zásadami prvej pomoci pri život ohrozujúcich stavoch, medzi ktoré patrí veľké vonkajšie krvácanie, zastavenie dýchania a krvného obehu, bezvedomie a šok.

Dostupnosť: Skladom

Tabuľka A4 v prehľadnej podobe spracováva dôležitú tému nielen z oblasti školstva, ale i z oblasti všeobecného vzdelania širokej verejnosti. Žiaci sa prostredníctvom výrobku oboznamujú so zásadami prvej pomoci pri život ohrozujúcich stavoch, medzi ktoré patrí veľké vonkajšie krvácanie, zastavenie dýchania a krvného obehu, bezvedomie a šok. Sú to situácie, ktoré môžu kedykoľvek nastať v škole i doma a žiak by mal vedieť na ne zareagovať správnym poskytnutím prvej pomoci. Tejto téme sa žiaci a učitelia venujú v rámci témy „Ochrana človeka a zdravia“, ktorá je zakomponovaná do ďalších vyučovacích predmetov (prírodoveda, biológia, občianska výchova atď.). Tabuľa je vhodná aj na výučbu prvej pomoci v rámci krúžkov prvej pomoci, ktoré pracujú v základných i stredných školách. Výrobok bol po odbornej stránke zhotovený v spolupráci so Slovenským Červeným krížom, ktorý ho odporúča ako výučbový materiál pre školy a školské zariadenia.