Spektrometer

20002822B

1 054,32 € s DPH

1 146,00 € s DPH

Spektrometer na určenie vlnovej dĺžky viditeľného svetla prostredníctvom difrakcie v optickej mriežke alebo lomu v hranole. Rozptyľuje svetlo na hranole alebo optickej mriežke. Ak lúč pozostáva z viac ako jednej farby svetla, vzniká spektrum, pretože rôzne farby sú lomené alebo rozptýlené v rôznych uhloch. Pokiaľ starostlivo zmeriate uhol, na ktorý je každá farba rozptýlená, je možné určiť vlnovú dĺžku. Výsledkom je spektrálne množstvo informácií o látke, ktorá svetlo generovala. Pokiaľ sú Vám známe vlnové dĺžky, môžete si odvodiť vlastnosti hranola alebo použitej mriežky. Prístroj je vybavený ľahko čitateľnou stupnicou s 0,1 stupňami a držiakom na hranoly aj mriežky, ako aj nastaviteľným hranolovým stolíkom. Kolimátor je vybavený nastaviteľnou clonou. Obsahuje 15x okulár so zámerným krížom.Kolimátor aj teleskop majú optickú dĺžku 178 mm s achromatickými okulármi s O 32 mm. Teleskop je vybavený 10x Ramsdenovým okulárom s mriežkou. Kolimátor má nastaviteľnú clonu do 6 mm. Všetky optické prvky je možné zostaviť a fixovať nezávisle. S pomocou stupnice je možné presne stanoviť uhly. Výška stolíka je nastaviteľná tak, aby umožnila dokonalé osvetlenie. Do držiaka mriežky je možné umiestniť difrakčnú mriežku v diarámiku (50 x 50 mm). Spektrometer je dodávaný bez optického hranolu a difrakčných mriežok (odporúčame produkty v kategórii Súvisiace produkty). Držiak mriežky: 50 x 25 mm. Uhlová stupnica: 0° až 360°. Presnosť: 0,1° (vernierova stupnica). Kondenzátor: ohnisková vzdialenosť 178 mm s nastaviteľnou štrbinou. Objektív: ohnisková vzdialenosť 178 mm 10x s nitkovým krížom. Rozmery: 48 x 33 x 33 cm . Hmotnosť: 12,6 kg.