Vzdelávacia sada skladačiek pre prvý stupeň ZŠ LEGO® Education SPIKE™ Essential Set

LEGO® Education SPIKE ™ Essential nadchne študentov základných škôl praktickým učením STEAM. Táto hravá, skúsenosť s učením, založená na príbehu, je súčasťou LEGO Learning System a povzbudzuje študentov k preskumávaniu konceptov STEAM a zároveň prispieva k rozvoju gramotnosti, matematiky a sociálne-emočného vývoja. Stavebnica je určená pre 2 žiakov vo veku 6+ (1- 5. ročník ZŠ ).

Táto 449 dielna stavebnica je dodávaná so 4 minifigurkami s ich vlastnými osobnosťami, ktoré pôsobia ako rozprávači príbehov, aby bolo riešenie problémov prístupné všetkým študentom.

Stavebnica obsahuje :

2 malé motory

farebný senzor

3x3 farebnú svetelnú matricu

inteligentný malý Hub s 2 I/O portami, pripojením Bluetooth,6osovým gyroskopom

dobíjaciu Li-ion batériu s nabíjaním a pripojovacím portom micro USB.

• 449 dielna sada tiež obsahuje výber známych LEGO® kociek a náhradných prvkov pre intuitívnu a jednoduchú stavbu.

• Robustný úložný box s farebně odlíšenými triediacimi priehradkami pre jednoduché riešenia v tríede.

• Aplikácia SPIKE ™, ktorá obsahuje vekovo vhodné kódovanie založené na ikonách a slovách, založené na Scratch, pomáha rozvíjať zručnosti v oblasti kódovana študentov.

• 5 jednotiek 8 x 45 minút - 40 lekcií podporuje nezávislé myslenie STEAM prostredníctvom hravého riešenia problémov.

• Komplexné výukové zdroje pre každú lekciu dávajú každému učiteľovi istotu, že bude môcť poskytovať pútavé lekcie.

Kľúčové hodnoty učenia:

• Rozvíjať zručnosti v oblasti výpočtového myslenia, vrátane vytvárania a úpravy sekvencií, testovania, ladenia a používania sľučiek.

• Preskúmať proces projektovania, vrátane definovania problému, riešenia brainstormingu, testovanie a vylepšovánie prototypov.

• Preskúmajte vedecké koncepty energie, prenosu energie a kolízie.

• Posíliť zručnosti ústnej komunikácie, keď študenti spoločne diskutujú o svojch skúsenostiach a zážitkoch.

• Zapojiť sa do riešenia problémov.

• Rozvíjať sociálno-emocionálny jazyk tým, že pomôžeme hlavnej postave príbehu vyriešiť problém.

Minimálne systémové požiadavky nájdete tu

Aplikáciu k SPIKE Essential Základnej súprave si môžete zdarma stiahnuť tu

Informácie k produktu, akými sú videá, popis hardvéru nájdete tu

Tipy na lekcie ako pracovať so SPIKE Essential súpravou vo výuke nájdete tu

Čo o našom programe píšu užívatelia výchovno-vzdelávacieho programu LEGO Education? Ďakujeme pánovi učiteľovi Mgr. Miroslavovi Dvořákovi za vyjadrenie svojich skúseností zo zostavami 45345 LEGO® Education SPIKE™ Essential Set Prečítajte si jeho názor na tento spôsob výuky.

Video seminár na stavebnice 45345 LEGO Education SPIKE Essential Set a 45678 LEGO Education SPIKE Prime Set od autora pána Mgr. Pavla Petroviča, PhD., učiteľa na Katedre aplikovanej informatiky v Bratislave.