ŽES Súprava - Magnet a kompas

10400021C

Veľká triedna súprava pre 15 pracovných skupín na experimenty na tému "Magnet" a "Kompas".

Téma "Magnet": Najskôr si môžu žiaci preveriť vlastnosti magnetov, napríklad to, že každý magnet má dva póly, a tiež, že magnety sa môžu navzájom priťahovať alebo odpudzovať. Princípy magnetizmu si osvoja experimentovaním s dvomi vozíčkami s malými tyčovými magnetmi. Polovica z 30 tyčových magnetov je dodaná bez označenia pólov, takže žiaci môžu sami určiť, ktoré sú severné a južné. Téma "Kompas": Pokusy so vznášajúcimi alebo s plávajúcimi magnetmi uľahčujú porozumenie fungovania kompasu. Tyčový magnet ako strelka kompasu vždy ukazuje na sever. Žiaci môžu zostrojiť kompas sami z ružice kompasu, strelky kompasu a krytu a môžu vymedziť kardinálne body a sever na mape. 54 x 45 x 15cm.