Žiacky generátor funkcií

20002828B

Žiacky generátor funkcií. Nastavenie troch charakteristík pomocou samostatných ovládačov : priebeh/tvar vlnenia, frekvencia a amplitúda. K dispozícii je jeden výstup, vybavený 4 mm bezpečnostnými konektormi na prepojenie s reproduktorom, generátorom vibrácií s dostatočnou amplitúdou pre rezonančné a difrakčné experimenty.Frekvenčný rozsah presahuje počuteľný rozsah. Najnižšie frekvencie sú vhodné pre AC experimenty. Frekvencia sa nastavuje ovládačom citlivým na rýchlosť otáčania. Ak otáčate pomaly, nastaví sa posledná číslica na displeji. Pri rýchlejšom otáčaní sa odozva plynule zrýchľuje. Generátor pokrýva šesť rozsahov od 0,05 Hz do 50,00 kHz. Frekvencia je stabilná v rozmedzí 0,005 %. Generujú sa sínusové, trojuholníkové alebo štvorcové signály. Skreslenie sínusovej vlny je menšie ako 0,25 % v počuteľnom rozsahu (20 Hz – 20 kHz) a zostáva pod 1 % v celom frekvenčnom rozsahu (0,05 Hz – 50 kHz).Zabudovaný zosilňovač : amplitúda signálu je plynule nastaviteľná od 0 V do špičkového napätia 7,5 V (15 V p-p; 5,3 V RMS). Je možné dodať viac ako 1A špičkový prúd. Výstup je chránený proti preťaženiu.