Matematika zaujímavo - Zlomky - multi

Program je užitočný pre všetkých žiakov základných škôl, pretože obsahuje úlohy rôznej obtiažnosti v 17 typoch cvičení. Česká a slovenská verzia. Jazyk volíte v menu programu. Operačný systém: Windows XP / Vista / 7/8 32 i 64bit.

Česká a slovenská verzia. Jazyk volíte v menu programu. Program je užitočný pre všetkých žiakov základných škôl, pretože obsahuje úlohy rôznej obtiažnosti v 17 typoch cvičení. Zápis zlomkov podľa obrázkov - úlohou je napísať čitateľa a menovateľa zlomku ako pomer vyfarbených dielikov obrazca k celkovému počtu dielov. Grafické znázornenie zlomkov - podľa zobrazeného zlomku žiak vyberie zodpovedajúci obrázok z dvanástich možností. Doplňovanie zlomkov do celku - v obrázku chýba jeden alebo niekoľko dielikov. Žiak musí vyhľadať takýto obrázok, ktorý do prvého zapadne a vytvorí tak celok. Krátenie a rozširovanie - cvičenie obsahuje krátenie zlomkov, rozširovanie daným číslom, rozširovanie podľa čitateľa aj podľa menovateľa. Prevod na spoločného menovateľa - úlohou je nájsť najmenšieho spoločného menovateľa dvoch zlomkov. Prevody desatinných čísel - precvičuje sa prevod desatinných čísel na zlomky, prevod nepravých zlomkov na desatinné čísla, prevod desatinných čísel na zmiešané čísla a prevod zmiešaných čísel na desatinné čísla. Pravé a nepravé zlomky - úlohou je roztriediť zobrazené zlomky na pravé a nepravé. Porovnávanie zlomkov - obsahuje porovnávanie dvoch zlomkov, porovnávanie zlomku a zmiešaného čísla a porovnávanie dvoch zmiešaných čísel. Prevody na zmiešané čísla - v tabuľke o 20 políčkach je 10 nepravých zlomkov a 10 zmiešaných čísel, ktoré nemusia byť v základnom tvare. Úlohou je priradiť k sebe rovnaké hodnoty. Nasledujú cvičenia Sčítanie zlomkov, Odčítanie zlomkov, Sčítanie troch zlomkov, Odčítanie troch zlomkov, Násobenie zlomkov a Delenie zlomkov. V úlohách sa precvičia základné zručnosti, ktoré sa v iných cvičeniach preberali samostatne. Výsledky sú na záver prevedené do základného tvaru zlomku alebo zmiešaného čísla. Počítanie so zlomkami - v úlohe sa riešia zložitejšie príklady, v ktorých sa vyskytujú zlomky, zmiešaná čísla, operácie sčítanie, odčítanie, násobenie aj delenie. Výsledkom musí byť zlomok alebo zmiešané číslo v základnom tvare. Motivačné hry - sú odmenou po úspešnom vyriešení úlohy. V programe je celkom 5 hier: Nim, Skladanie obrázkov, Hra 15, Flood-It a lúštenie problému 8 dám. Operačný systém: Windows XP/Vista/7/8/10 32 i 64bit.