Chytré dieťa - Matematika 2+3 - multi 20

17100107C

Program Matematika 2+3 - Šikovné dieťa je určený žiakom z druhej a tretej triedy základnej školy. Novým a zaujímavým spôsobom predkladá žiakom matematiku ako zaujímavú disciplínu. Matematika 2+3 - Šikovné dieťa obsahuje 45 minút animácií.

Program Matematika 2 + 3 - Šikovné dieťa je určený žiakom z druhej a tretej triedy základnej školy. Novým a zaujímavým spôsobom predkladá žiakom matematiku ako zaujímavú disciplínu. Matematika 2 + 3 - Šikovné dieťa obsahuje 45 minút animácií, v ktorých počítačové bytosti - Bajtíci -vysvetľujú matematické pojmy. Veľká časť z obsahu je venovaná geometrii ako základu rozvoja matematického myslenia a predstavivosti. Opäť ako v matematike 1 sú tu predvádzané dynamické modely matematických operácií (násobenie, chod hodín, a i.) Nechýba ani veľké množstvo variácií príkladov na precvičovanie. Matematika 2 + 3 umožňuje hlbšie a tvorivé pochopenie matematiky, učia deti rozmýšľať a riešiť problémy, nielen mechanicky počítať. Učiteľom poskytne Matematika 2 + 3 veľa príležitostí na diferencovanú prácu s deťmi a samostatnú prácu žiakov. Obsah Matematika 2 + 3 - Šikovné dieťa: Vyučovacie úlohy - Bajtík učiteľ: 1. Začíname, 2. Priamka, 3. Úsečky, 4. Uhol, 5. Mnohouholníky, 6. Trojuholník, 7. Obvody, 8. Rovnováha - rovnica, 9. Váhy a váženie, 10. Priestorové telesá, 11. Krivky, 12. Zátvorky, 13. Číselná os, 14. Desiatková sústava, 15. Šašo Bajtík sa lúči s ponaučením. Modelové úlohy - Žltý Bajtík: 1. Sčítanie, 2. Násobenie, 3. Hodiny, 4. Stavebnice. Operačný systém: Windows XP/Vista/7/8/10 32 i 64bit.