Kategórie

TOP PRODUKTY

SADA 5 ks Zmazáčiky Všeobecná Gramotnosť: Tvorivo dokresli (formát A4)

19600217B

8,28 € s DPH

9,00 € s DPH

Zmazáčík je špeciálna fólia, na ktorú je možné písať ceruzkou aj perom. Do fólie je fixne vlisovaná tlačená predloha s rôznymi námetmi. Výhodou a prednosťou tejto pomôcky je, že na fólii napísané, či nakreslené záznamy možno zmazať/vygumovať obyčajnou gumou. Túto pomôcku odporúča Ministerstvo školstva SR používať vo vyučovacom procese.

Viac detailov

Dostupnosť: Na sklade u dodávateľa, dodanie do 30 dní

Zakúpením produktu s týmto označením podporujete slovenských výrobcov.

Zmazáčik je špeciálna fólia, do ktorej je fixne vlisovaná tlačená predloha s rôznymi námetmi, ako napr. kalendár prírody, písmená tlačené aj písané (abeceda), číslice, štvorcová sieť, alebo čistá strana, na ktorej si môže dieťa ľubovoľne písať alebo kresliť obrázky.

Výhodou a prednosťou tejto pomôcky je, že na fólii napísané, či nakreslené záznamy možno zmazať, teda vygumovať obyčajnou gumou. Na fóliu odporúčame písať ceruzkou tvrdosti HB, tiež obyčajným guličkovým perom. Na fóliu sa dá tiež písať farebným ceruzkami, ako aj fixkami. Záznam fixkami, (nie permanentnými), možno prípadne mierne navlhčiť a tiež sa dá obyčajnou gumou vygumovať. Tým, že záznamy na Zmazáčiku môžeme vygumovať a písať znovu, ušetríme množstvo papiera a tým je táto pomôcka aj ekologická.
Didaktickým prínosom je skutočnosť, že sa deti môžu hrať (máme na mysli hry, ako napr. lode, koliesko a krížik – piškvorky), alebo sa zaoberať rozmanitými úlohami v pokoji, bez stresu, keďže nevydarené pokusy môžu zmazať, teda vygumovať.
Z psychologického hľadiska to pre deti znamená jednu z možností posilnenia sebadôvery a tým aj individuality dieťaťa. Zmazáčik plní aj didaktický zámer – od hry k obľúbenej učebnej pomôcke.

Túto pomôcku odporúča Ministerstvo školstva SR používať vo vyučovacom procese.

  • zmazáčik Tvorivo dokresli slúži na rozvíjanie tvorivosti detí, ktoré majú uvedené predlohy dokresliť podľa vlastnej fantázie. Deti si tu môžu precvičovať nielen množstvo, ale aj rozmanitosť nápadov. Na prvej strane sú kružnice rôznej veľkosti. Ak dieťa doplní tieto kružnice napr. ako najmenší, väčší a najväčší kvietok, je to dobre. Ale ak doplní najmenšiu kružnicu napr. ako gombík, väčšiu ako kvietok a najväčšiu ako slniečko, to je lepšie riešenie, pretože tu zaznamenávame nielen množstvo, ale aj väčšiu rozmanitosť nápadov. Predkreslené útvary na druhej strane Zmazáčika môže dieťa doplniť zase podľa vlastnej fantázie a tým si rozvíjať tvorivosť.

Produkty v rovnakej kategórii:

Produkt pridaný do porovnávania!