Študentská súprava - Optika 2.0

10400124C

Súprava umožňuje vykonávať fyzikálne experimenty a skúmať optické javy. Všetky komponenty sú prehľadne umiestnené v robustnom plastovom boxe. V súprave nájdete aj kombinovaný zdroj svetla Laser/LED. Témy pokusov: Svetlo a tiene; Odraz a lom svetla, Zakrivené zrkadlá, Šosovky, Rozklad svetla, Newtonova teória svetla, Galileov ďalekohľad, Keplerov ďalekohľad, Huygens-Fresnelov princíp, Fermatov princíp, Snellov zákon; Optické zariadenia - mikroskopy, projektory, teleskopy. Obsah súpravy: 1 krížový stojan, 1 matnica, biela so stupnicou , 1 Petriho miska so stredovou tyčou , 1 profilová lišta, 500 mm , 5 upínacie komponenty, 1 farebný filter, primárne farby, v diapozitívoch, 1 univerzálne zrkadlo, šošovky bikonvexné 50 mm, 100 mm, 200 mm, šošovka bikonkávna 100 mm, 1 hranol, rovnostranný, 25 x 25 mm , 1 držiak projekčnú plochu a zrkadlo, 1 posuvná mierka, sada optických telies, zdroj svetla LED/LASER 1, držiak na batériové články 1,5 V, alkalické, zdroj napájania 3V.