Okuliare - Rizika alkoholizmu

MT13093C

Okuliare simulujúce opitosť. S ich pomocou si študenti môžu vyskúšať aké problematické je udržať rovnováhu, či odhadnúť vzdialenosť v opilosti a tak pochopiť negatívny vplyv alkoholu.

Okuliare simulujúce opitosť. S ich pomocou si študenti môžu vyskúšať aké problematické je udržať rovnováhu, či odhadnúť vzdialenosť v opilosti. Študenti si môžu vyskúšať uchopenie predmetov, chôdzu po čiare, státie na jednej nohe, ovládanie autíčka na diaľkové ovládanie a tak pochopiť vplyv alkoholu. Možno nasadiť aj cez dioptrické okuliare. Hladina alkoholu v krvi simulovaná týmito okuliarmi je medzi 0,8g a 1,2g/ v krvi, pretože množstvo alkoholu v krvi nie je rovnaké v závislosti od pohlavia, výšky, veku... jednotlivca.