Bezdrôtový PASCO senzor pohybu

Bezdrôtový PASCO senzor pohybu (0,15 - 4m). Bezdrôtový senzor pohybu používa echolokáciu podobne ako delfín alebo netopier. Aby bolo možné určiť vzdialenosť k objektu, je zo senzora vysielaný ultrazvukový impulz, ktorý sa potom od objektu odráža. Vzdialenosť k objektu je vypočítaná na základe času trvania ultrazvukového impulzu. Merania rýchlosti a zrýchlenia sú odvodené algoritmicky – deriváciou – pomocou numerických metód. Tieto metódy ponúkajú vyvážený prístup k výpočtu derivácií, ktorý poskytuje redukciu šumu pri minimalizácii vyhladzovacích efektov na vysokofrekvenčných špičkách.

Bezdrôtový PASCO senzor pohybu. Bezdrôtový senzor pohybu meria polohu, rýchlosť a zrýchlenie objektov pomocou ultrazvuku. Bezdrôtový senzor pohybu môže detekovať objekty vo vzdialenosti od 15 cm do 4 m. Senzor sa pripojí priamo k vyhodnocovaciemu zariadeniu prostredníctvom technológie Bluetooth® alebo USB. Technológia False Target Rejection - pre „čisté dáta“ (automatické rozpoznanie falošných odrazov). Možnosť uchytenia senzora priamo na dynamické dráhy PASCO. Otočná hlava o 180°. Dobíjacia lítium-iónová batéria.Vlastnosti: Bezdrôtový senzor pohybu pracuje aj v prostredí bezplatnej aplikácia pre analýzu grafov pohybu MatchGraph, ktorý najjednoduchším spôsobom uvádza žiakov do problematiky tvorby grafov, interpretácie grafov polohy alebo rýchlosti pohybu. Zmerajte pohyb pohybujúcich sa objektov. Objavte vzťah medzi polohou, rýchlosťou a zrýchlením. Meranie objektov pri voľnom páde. Zmerajte, ako odpor vzduchu ovplyvňuje padajúce objekty. Skúmajte zákony zachovania energie a hybnosti. Preskúmajte jednoduchý harmonický pohyb.Rozsah: 0,15 až 4 m. Rozlíšenie: 1 mm. Maximálna vzorkovacia frekvencia: 50 Hz. Rozsah otáčania snímača: 180°. Montáž: Držiak tyče, 20-20 Montážny závit. Batéria: Dobíjacia Lítium-Polymérová. Meranie do vnútornej pamäte: Nie. Pripojenie: USB alebo Bluetooth® Smart (Bluetooth 4.0). Maximálny dosah: 30 m (bez prekážok).