Bezdrôtový PASCO senzor magnetického poľa

Bezdrôtový PASCO senzor magnetického poľa. Senzor magnetického poľa dokáže snímať magnetické pole Zeme i pole cievok či tyčových magnetov alebo v okolí elektrických vodičov. Meria v dvoch rozsahoch (± 50 gauss a ± 1300 gauss), ktoré je možné voliť užívateľom. Meria v troch priestorových osiach.

Bezdrôtový PASCO senzor magnetického poľa. Súčasné meranie magnetického poľa v troch osiach pomocou tohto dvojrozsahového bezdrôtového senzora, ktorý je dostatočne citlivý aj na meranie magnetického poľa Zeme. Zmerajte tri zložky magnetického poľa a ich výslednicu alebo, ak je to žiaduce, zmerajte pole pozdĺž jednej osi. Senzor meria zložky X, Y a Z hustoty magnetického toku v jednotkách Tesla, millitesla a Gauss. Usporiadanie a orientácia smerových zložiek X, Y a Z je uvedené na hornej strane senzora.Tento senzor je ideálny na skúmanie statických magnetikých polí.Obsah balenia: Senzor, tyčka držiaka, USB kábel. Nízky rozsah: ± 50 G (49,1 G). Vysoký rozsah: ± 1300 G. Rozlíšenie nízkeho rozsahu: ± 0,01 G (rozsah 50 G). Rozlíšenie vysokého rozsahu: ± 2 G (rozsah 1300 G). Max. Vzorkovacia frekvencia: 100 Hz. Meranie: Magnetická sila poľa (3 osi a výsledná). Batéria: Dobíjacia Lítium-Polymérová. Meranie do vnútornej pamäte: Áno. Pripojenie: USB alebo Bluetooth® Smart (Bluetooth 4.0). Maximálny dosah: 30 m (bez prekážok).V režime vzdialeného zberu dát môžete do internej pamäte zaznamenávať dáta celé dni, týždne a dokonca mesiace, a to bez nutnosti pripojenia k PC či tabletu. Na konci experimentu stačí spustiť PASCO softvér a namerané hodnoty zo snímača stiahnuť. Upozornenie: zariadenia so systémom Windows, Chromebook a starší Macintosh nemajú natívnu podporu Bluetooth® 4.0 a vyžadujú použitie adaptéra PS-3500. Všetky súčasné modely Mac, iPad, iPhone, Android tablety alebo telefóny podporujú priame pripojenie k PASCO Bluetooth senzorom a nevyžadujú adaptér.