Bezdrôtový PASCO senzor rádioaktivity - Geigerov čítač

Bezdrôtový PASCO senzor rádioaktivity - Geigerov čítač.

Bezdrôtový Geigerov čítač PASCO detekuje a počíta častice žiarenia beta, gama a alfa, keď vstupujú do Geiger-Müllerovej detekčnej trubice vo vnútri senzora. Senzor má jednoduchú montáž, umožňuje kontrolu jeho polohy pri overovaní inverzného kvadratického zákona (závislosť počtu detekovaných častíc na vzdialenosti od zdroja). Pri detekcii senzor vydáva počuteľné pípnutie indikujúce detekciu ionizujúceho žiarenia. Môžete bezdrôtovo ovládať vysoké napätie dodávané do Geiger-Müllerovej trubice vo vnútri čítača, čo umožňuje vykonávať meranie počtov/intervalov pre rôzne napätia trubice a vykreslenie závislosť počtu/intervalu častíc na napätí trubice. Vstavaná kovová sieťka na ochranu jemného sľudového okienka v prednej časti detekčnej trubice. Všestranné možnosti polohovania: v držiaku vzoriek (nie je súčasť dodávky), v ruke alebo namontované na stojane (nie je súčasť dodávky). Súčasťou dodávky je: 1x bezdrôtový Geigerov čítač, 1x micro USB kábel (PS-3584), 1x rukoväť so závitom pre montáž snímača na kruhový stojan. Citlivosť: alfa, beta, gama; Detekcia počtu: prepínateľný audio signál; Plnenie plynu: Ne, halogén; Efektívny priemer rúrky: 9,1 mm; Hrúbka okienka: 1,5 až 2,0 mg/cm2; Rozsah riadenia vysokého napätia: 150 V DC až 650 V DC; Štandardné prevádzkové napätie: 500 V DC.