Laserová optická súprava LOS1 s magnetickou tabuľou

Súprava je zložená z rôznych optických a mechanických prvkov. Je určená k výuke vlnovej optiky. Jej použitím sa dajú názorne demonštrovať javy ako interferencia, difrakcia a lineárna polarizácia svetla, rekonštrukcia hologramu. Dodáva sa v kufríku z plastu. Držiaky sú k tabuli fixované magneticky. Súčasťou súpravy je magnetická tabuľa s gumennými nožičkami a manuál.

Zakúpením produktu s týmto označením podporujete slovenských výrobcov.

Súprava je zložená z rôznych optických a mechanických prvkov. Je určená k výuke vlnovej optiky. Jej použitím sa dajú názorne demonštrovať javy ako interferencia, difrakcia a lineárna polarizácia svetla, rekonštrukcia hologramu. Dodáva sa v kufríku z plastu. Obsahuje: laser LOS/635 červený s výkonom 1 mW ( trieda lasera II) zabudovaný do regulovateľného držiaka lasera, 2 ks 100% zrkadiel uchytených v justovateľných držiakoch, polopriepustné zrkadlo v držiaku, matnicu v držiaku, tienidlo v držiaku, polarizačný filter v objimke, kolimačnú šošovku v objimke, sadu filtrov a difrakčných mriežok, hologram v držiaku, napájací zdroj a puzdro na batérie . Držiaky sú k tabuli fixované magneticky. Súčasťou súpravy je magnetická tabuľa s gumennými nožičkami a manuál.